określanie czasu

Szanowny Panie Profesorze,
dziś wzięłam udział w rozważaniach na temat poprawnego wyrażania godziny. Z tej dysputy powstało moje pytanie: „Czy forma czterdzieści po drugiej jest poprawna (obok czternastej czterdzieści i za dwadzieścia trzecia)?
Pozdrawiam
Poprawna jest tylko w tym sensie, że oznacza tę samą godzinę co dwie pozostałe. W przeciwieństwie do nich nie jest używana zwyczajowo do określania czasu.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski