online i on-line

Co prawda już ktoś o to pytał, ale w odpowiedzi uzyskał raczej zalecenie niż werdykt normatywny. Pozwalam sobie zatem ponowić pytanie, bo – ze względu na iście barokową liczbę krążących w obiegu wersji – chyba warto by było taki jednoznaczny i ostateczny werdykt wydać. Pytam zatem: online, on-line, on line czy może OnLine? A może jeszcze inaczej (niektórzy – chyba szczególnie zdesperowani – piszą ONLINE)? Może też można uznać np. dwie wersje tej pisowni za poprawne?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Andrzej Górecki
Wielki słownik ortograficzny PWN (2003) podaje dwie formy oboczne: online i on-line, ale moim zdaniem to jest właśnie zalecenie poprawnościowe, a nie werdykt. Słowniki (nawet ortograficzne) nie mają mocy prawnej. I chwała Bogu.
Mirosław Bańko