onże

Szanowni Państwo!
Pisownia ono wraz z partykułą że. Skoro w staropolskich tekstach pojawia się onże, to czy w przypadku rodzaju nijakiego można pisać onoże, czy też trzeba pisać ono-że?
Z poważaniem
G. Lewicki
Pisownia w tekstach staropolskich była mniej ustabilizowana niż obecnie. Współcześnie obowiązuje zasada, że partykułę , -że piszemy łącznie, niezależnie od formy fleksyjnej wyrazu, z którym występuje, tzn. onże, onaże, onoże, jegoż, jemuż, jejże
Krystyna Długosz-Kurczabowa, Uniwersytet Warszawski