opasać

Szanowni Państwo!
Proszę o podanie, jak odmienić czasownik opasać w znaczeniu 'otoczyć pasem'. Która forma jest prawidłowa: „Opasamy cały świat” czy „Opaszemy cały Świat”?
W znaczeniu 'otoczyć pasem' odmieniamy opasać – opaszemy. W znaczeniu 'tuczyć' odmieniamy zaś opasać – opasamy. Zdanie „Opasamy cały świat” mogłoby stać się sloganem reklamowym producenta pasz zwierzęcych.
Mirosław Bańko, PWN