opis rysunku

Szanowni Państwo!
Moje pytanie dotyczy przypisów. W tekście pojawiają się nr w nawiasie kwadratowym, np. [1], które są odwołaniem do załączonej na końcu bibliografii. Taki zapis jest też stosowany pod rysunkami. Mam jednak wątpliwości, czy pod rysunkami nie powinniśmy wymienić autora i publikacji, z której zaczerpnięto rysunek.
Z góry dziękuję za odpowiedź!

Pozdrawiam
Wątpliwości są słuszne. Zgodnie z polską praktyką edytorską źródła rycin, tabel, schematów itp. powinny być określone przez podanie nazwiska autora i tytułu publikacji źródłowej.
Adam Wolański