opis zdjęcia

Szanowni Państwo,
chciałabym zrobić poprawne podpisy do zdjęć. Najpierw będzie data zdjęcia, a obok wyjaśnienie, opis. Nie wiem, czy datę w jakiś sposób oddzielić od tekstu? I czy opis powinien się zaczynać od małej litery? Która wersja jest najbardziej odpowiednia?
29.03.2008 – ślub (z łącznikiem)
29.03.2008 ślub
29.03.2008 (ślub)

Z poważaniem
Katarzyna
Różnie można: z pauzą lub półpauzą, a potem małą literą; z kropką, po której wielką literą; z przecinkiem, a po nim małą literą. To pewnie nie wszystkie możliwości. Zapis z nawiasem jednak odradzam, bo nawias hierarchizuje, tekst w nawiasie staje się mniej ważny, a przecież informacja, co zdjęcie przedstawia, jest nie mniej ważna od daty.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski