opozycja – do czy dla?

Witam!
Zastanawiam się, który zwrot jest poprawny: opozycja do czy opozycja dla, czy też można stosować je zamiennie?
Ktoś może stać w opozycji do kogoś, coś może stanowić opozycję dla czegoś. Nie są to wszystkie możliwości. Proszę sprawdzić hasło opozycja w Innym słowniku języka polskiego, mającym bogatą informację składniową, albo skorzystać z Narodowego Korpusu Języka Polskiego (http://www.nkjp.pl/). Należy wybrać zakładkę DEMO, następnie PELCRA, wpisać w okienko, które się pojawi, ciąg opozycja ** do, potem opozycja** dla i porównać wyniki.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski