opust i upust

Witam
Czy słowo upust może być stosowane zamiennie z pojęciami bonifikata, rabat? W słowniku internetowym podajecie Państwo słowo opust, a mój znajomy twierdzi, że w wersji drukowanej słownika jest jednak wersja upust. Proszę o odpowiedź.
PP
W wersji drukowanej 3-tomowego Słownika języka polskiego jest wprawdzie słowo upust, ale w innych znaczeniach niż opust. Ponieważ cenę się czasem opuszcza, ale się jej nie upuszcza, więc ktoś mógłby argumentować, że upust w znaczeniu opustu jest nielogiczny. Może i jest, ale jakie ma to znaczenie, skoro jest używany. Synonimię słów opust, upust i rabat zanotował Inny słownik języka polskiego PWN. Niewykluczone, że handlowcy czynią między nimi jakieś różnice, ale w potocznym języku są to synonimy. Czym innym natomiast jest bonifikata, co definicje słownikowe odzwierciedlają.
Mirosław Bańko