oraz że

Moje pytanie dotyczy interpunkcji. Wiem, że nie stawiamy przecinka przed spójnikiem oraz, natomiast stawiamy przed że i . A gdzie stawiamy przecinek w przypadku wyrażenia oraz że lub oraz iż? W ogóle go nie stawiamy czy stawiamy przed że lub ? Podam przykład zdania, które mnie interesuje: „Z powołanego dokumentu wynika, że Kowalski jest właścicielem opisanej nieruchomości oraz że nieruchomość ta jest nieobciążona”.
W opisanej sytuacji przecinka przed drugim że być nie powinno. Zasady interpunkcji nie wymagają poprzedzania przecinkiem słowa że, lecz pewnej konstrukcji składniowej, która w najprostszym wypadku jest zdaniem podrzędnym, lecz może też być współrzędnym ciągiem takich zdań, rozbudowanym o ewentualne dalsze człony podrzędne itd. To samo dotyczy innych spójników, podaję przykłady:
  • Wynika stąd, że Kowalski jest właścicielem działki i że nieruchomość nie jest obciążona.
  • Starają się, aby im przyznano lokal i aby czynsz był jak najmniejszy.
  • Nie twierdzę, że nie było oszustwa ani że sprawa jest wyssana z palca.
  • Wniosek wycofano, ponieważ okazało się, że ma defekt prawny, i ponieważ zmieniła się sytuacja wnioskodawcy.
Mirosław Bańko, PWN