orzeczenie przy tzw. podmiocie szeregowym

Witam!
Czy powiemy lub napiszemy: „Dzieci i młodzież zorganizowały…”? Naturalnie chodzi mi o formę czasownika. Wiadomo, że dzieci zorganizowały, młodzież zorganizowała, uczniowie zorganizowali
Pozdrawiam i dziękuję!
Zdanie „Dzieci i młodzież zorganizowały…” nie brzmi dobrze. Wynika to stąd, że rzeczownik dzieci występuje tu w liczbie mnogiej, podczas gdy rzeczownik młodzież, mimo że ma znaczenie zbiorowe, gramatycznie jest w liczbie pojedynczej. Doradzałbym sformułowanie: … zostało zorganizowane przez dzieci i młodzież.
Grzegorz Dąbkowski, prof., Uniwersytet Warszawski