orzeczenie przy tzw. podmiocie szeregowym

Dzień dobry,
Czy poniższe zdania są poprawnie skonstruowane?
1. W odpowiednim momencie Ty, lub Twoi najbliżsi, otrzymasz finansowe wsparcie.
2. W odpowiednim momencie Ty lub Twoi najbliżsi otrzymacie finansowe wsparcie.
Wprawdzie na temat formy orzeczenia można w poradni znaleźć parę wskazówek, ale pozostawiają one jednak trochę wątpliwości.
Dziękuję i pozdrawiam,
Krzysztof Szp.
Drugie zdanie jest poprawne. W pierwszym użyłbym raczej nawiasów lub myślników niż przecinków. Wprawdzie intencja piszącego, aby wtrącenie wydzielić interpunkcyjnie, jest zrozumiała, ale przecinek przed słowem lub może budzić obiekcje czytelników. Poza tym silniejsze wydzielenie wtrącenia (nawiasami lub myślnikami) nie pozostawi wątpliwości, że orzeczenie w tym zdaniu powinno być zgodne ze słowem Ty.
Więcej o łączeniu orzeczeń z tzw. podmiotem szeregowym można poczytać w haśle problemowym orzeczenie w słownikach poprawnej polszczyzny PWN.
Mirosław Bańko, PWN