osie architektoniczne

Jak powinno się pisać nazwy założeń architektonicznych: oś saska czy Oś Saska, a może oś Saska? Podobny problem mam z osią (Osią) stanisławowską (Stanisławowską).
Ewa Wojtyra
Reguły ortograficzne nic nie mówią na temat „założeń architektonicznych”. Trzeba chyba uznać, że są to nazwy własne projektów (przedsięwzięć), a to oznacza, że właściwa będzie pisownia wielkimi literami: Oś Saska, Oś Stanisławowska.
Jan Grzenia