osiedle

Witam,
czy są jakieś jednoznaczne reguły dotyczące pisowni słowa osiedle w nazwach własnych (małą czy wielką literą)?
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.
Regułę odnaleźć można w internetowym słowniku ortograficznym (proszę uważnie przejrzeć przykłady). Czy jest jednoznaczna – rzecz do dyskusji. Wynika z niej, że zasadniczo piszemy ten wyraz od małej litery, jeśli jednak nazwa nie jest jedynie nazwą gatunkową (lecz częścią pełnej nazwy własnej), możemy zastosować zapis literą wielką.
Jeśli to nie rozwiązuje problemu, proszę podać konkretne nazwy osiedli.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski