osiemsettonowy, ośmiusettonowy

Czy pocisk, który waży 800 ton, to pocisk ośmiusettonowy/osiemsettonowy, czy ośmiusetonowy/osiemsetonowy?
Dziękuję.
z poważaniem
AP
Nie ma powodu upraszczać podwojonego t, por. naddunajski, kontrrewolucja, czteroosobowy, a nie nadunajski, kontrewolucja, czterosobowy. Właściwe są więc dwie pierwsze formy, analogiczne do wyrazów pięciusetzłotowy i pięćsetzłotowy, obecnych np. w WSO PWN.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski