ośmioro marynarzy

Szanowni Państwo,
chciałam zapytać, czy poprawna jest forma ośmioro marynarzy, zakładając, że mam na myśli kobiety i mężczyzn. Może powinnam używać liczebnika ośmiu (marynarzy)? Mam jednak wrażenie, że odnosi się to jedynie do grupy mężczyzn.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Anna
Polszczyzna ma kłopot z nazwaniem marynarza-kobiety, ale nie ulega wątpliwości, że jeśli do grupy złożonej z mężczyzn i kobiet odnosimy rzeczownik męskosobowy, to towarzyszący mu liczebnik powinien należeć do tzw. zbiorowych.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski