ostro szponiaste orły

Witam.
Mam mały dylemat. Czy wyrażenie ostro szponiaste (np. orły) traktować jak zrost (ze względu na to, że człon pierwszy to przysłówek określający człon drugi, będący przymiotnikiem), czy potraktować je całe jako przymiotnik i wówczas byłoby ostroszponiaste? Skłaniam się ku opcji pierwszej, ale bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości.
Pozdrawiam serdecznie
Prosimy przeczytać odpowiedź na poprzednie pytanie, dotyczące nisko i wysoko plonujących roślin. I tutaj za podstawową należy uznać pisownię rozdzielną. W termonologii fachowej tego rodzaju wyrażenia moga się leksykalizować, za czym idzie w ślad pisownia łączna. Nie mam jednak żadnych dowodów na to, aby w wypadku orłów, o których Pani pisze, już tak się stało.
Mirosław Bańko, PWN