oznaczanie cytatu

Czy w poniższym dialogu
— Na szczęście jeszcze nie.
— Dlaczego mówi Pani na szczęście?

wyrażenie na szczęście, w drugiej linijce, powinno być ujęte w cudzysłów?
Powinno się jakoś wyróżnić wyrażenie na szczęście w drugiej kwestii tego dialogu, aby zapobiec potraktowaniu go jako partykuły odnoszącej się do czasownika mówi, czyli zapobiec interpretacji, którą wyraża zdanie: „Dlaczego na szczęście pani mówi?”. Można w tym celu użyć cudzysłowu, można też postawić dwukropek po słowie pani. Nawiasem mówiąc, adresatywnie użyte słowo pani piszemy w dialogach małą literą, inaczej niż w korespondencji.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski