oznaczenia dróg

Czy podając oznaczenia dróg, np. A4 (A 4), należy między literą a liczbą wstawiać spację?
Nie udało mi się ustalić, czy zapis taki regulują wprost jakieś akty prawne (przepisy ortografii na ten temat milczą). Na wzorcowych znakach drogowych podawanych w przepisach ruchu drogowego stosuje się zapis z odstępem, ale w tekstach różnych rozporządzeń na temat dróg znalazłem tylko zapisy bez odstępu. Wnioskuję stąd, że problem czeka na rozstrzygnięcie. W związku z tym proponuję wybrać zapis z odstępem, gdyż będzie bliższy zasadom stosowanym w ortografii i czytelniejszy.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski