Jak wymawiać nazwę Machu Picchu?

Szanowni Państwo!

Bardzo proszę o wyjaśnienie, jak brzmi poprawna wymowa nazwy Machu Picchu. Po internetowej kwerendzie odnoszę wrażenie, że powinniśmy mówić [maczu piczu], jednak często słyszy się [maczu pikczu], więc może nie mam racji? Będę niezmiernie wdzięczna za rzucenie światła na kwestię.

Z wyrazami szacunku

Anna

Słownik nazw własnych (PWN, Warszawa 1998) autorstwa Jana Grzeni kodyfikuje polską wymowę nazwy dawnego miasta Inków w Peru jako [maczu pikczu]. Internetowa Encyklopedia PWN sugeruje wymowę ze zmiękczoną głoską [czi] – [macziu pikcziu].

Adam Wolański