Wyrażanie siebie przez osoby niebinarne

Dzień dobry! Czytam właśnie książkę, w której głównym bohaterem jest osoba niebinarna. Gdy się wypowiada, użyte są formy ze znakiem podkreślenia ("_"). Na przykład: „zrobił_m”, „widział_m”, „chciał_bym”. Jak takie formy czytać na głos?

W tekście powieści użyto podkreślników w miejscu różnic między formą męską a żeńską. Oznaczenia tego typu są stosowane w piśmie. Intencja ich użycia jest łatwa do zrozumienia dla odbiorcy (czasami zamiast podkreślinków używa się znaków gwizdki (*), apostrofów (‘) lub litery x). Są natomiast niemożliwe do odczytania (zarówno przez człowieka, jak i ekranowe syntezatory mowy).

Widać z tego, że autor książki chciał przyjąć taką konwencję. Mógł bowiem postąpić inaczej i użyć form w rodzaju neutralnym typu: (ja) zrobiłom, (ty) poszłoś, (my) zrobiłośmy, (wy) powiedziałoście itp.

Adam Wolański