Jucca

Dzień dobry. Jak wygląda deklinacja obcojęzycznej nazwy sieci sklepów ogrodniczych Jucca? Jestem zdania, że tak, jak słowa juka czy jukka, czyli: jadę do Jukki, jestem w Jukce. Jednak w wypowiedziach na oficjalnym profilu marki w portalu Facebook widzę  jucci i jucce. Czy mogliby Państwo rozstrzygnąć tę kwestię?

Nazwę Jucca odmieniamy tak jak np. rzeczownik pospolity yucca:

M. Jucca

D. Jukki

C. Jucce

B. Jukkę

N. Jukką

Ms. (o) Jucce.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski