Żegota Pauli

Proszę o podanie prawidłowej odmiany nazwiska polskiego etnografa, historyka i bibliografa Żegoty Paul(i)ego.

Imię Żegota odmienia się według deklinacji żeńskiej: Żegoty, Żegocie, Żegotę, Żegotą, (o) Żegocie. Nazwisko Pauli odmieniamy według wzorca przymiotnikowego, przy czym w deklinacji pomijamy tematyczne iPaulego, Paulemu, Paulego, Paulim, (o) Paulim.

Katarzyna Kłosińska, Uniwersytet Warszawski