budżet obywatelski

Samorządy w całej Polsce prowadzą zadania z tzw. budżetu obywatelskiego. W ramach tego społecznego i finansowego zjawiska sami mieszkańcy wskazują na drobne inwestycje lub imprezy, które powinny się odbyć na ich osiedlu. Budżet obywatelski to ciąg zdarzeń w cyklu, który jest corocznie odnawiany. Jakich liter należy zatem używać do zapisu tego zjawiska: małych czy dużych? (Budżet Obywatelski czy budżet obywatelski?)

Andrzej, Toruń

Przywołane w pytaniu określenie nie jest nazwą własną. Należy je zapisywać od małych liter, jak człony wszystkich innych wyrażeń pospolitych, por. też np. budżet domowy, budżet państwa, budżet rodzinny.

Adam Wolański