religia abrahamowa

Czy piszemy "religa/wiara abrahamowa" czy raczej "religia/wiara Abrahamowa"?

Przymiotniki jakościowe (odpowiadające na pytanie jaki?) utworzone od imion własnych zapisujemy od małej litery. Napiszemy zatem: religia/wiara abrahamowa (w zn. ‘religia mająca swe korzenie w starożytnych przekazach o biblijnym patriarsze Abrahamie’), por. też np. religia mojżeszowa, wyznanie mojżeszowe.

Adam Wolański