pan Lipko

Proszę mi powiedzieć, czy użyłem w piśmie poprawnej odmiany nazwiska: „Zarząd powołał Pana Lipkę (Lipko) na prezesa naszego Klubu”.
Lepiej powiedzieć (i napisać) pana Lipkę – nazwisko to daje się odmieniać tak samo jak Moniuszko. Ponieważ jednak samo słowo pan już jest odmienione, konstrukcję pana Lipko można uznać za dopuszczalną, zwłaszcza jeśli pan Lipko nie lubi, gdy odmieniane jest jego nazwisko.
Mirosław Bańko, PWN