pani Zimna i pan Zimny

Witam serdecznie.
Mam problem, który ostatnio pojawia się coraz częściej i który – przyznaję – bardzo mnie nurtuje. Otóż przychodzą do mnie małżonkowie. Pan nazywa się Zimny, a pani – Zimna. W jaki sposób, niejako, „połączyć” tych Państwa: X i Y małżonkowie Zimni czy małżonkowie X Zimna i Y Zimny?
Pozdrawiam
Nazwisko Zimny, podobnie jak inne zakończone na -y, może mieć w liczbie mnogiej jedną z dwu form: Zimni lub Zimnowie (uwaga szczegółowa: końcówki -owie nie używamy z nazwiskami zakończonymi na -owy). Jako formę pozwalającą najlepiej nazwać tę parę proponuję państwo X i Y Zimni (ewentualnie Zimnowie), ponieważ formy małżonkowie Zimni, małżonkowie Zimnowie są z różnych powodów niezręczne i chyba nadmiernie oficjalne. Jeśliby te nazwiska miały występować w liczbie pojedynczej i w różnych rodzajach gramatycznych, zalecałbym użycie wyrażenia pani Zimna i pan Zimny.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski