papierosy marki H. Upmann

Szanowna Poradnio!
Bohater pewnej powieści lubi papierosy marki H. Upmann, czym spędza sen z powiek redaktorom owej książki. Czym ów nieszczęśnik się zaciąga, paczkę czego kupuje w kiosku i co ma zawsze pod ręką – H. Upmannem (h. Upmannem / h. upmannem), H. Upmannów (h. Upmannów/ h. upmannów), H. Upmanna (h. Upmanna / h. upmanna)?
Dziękuję i pozdrawiam!
Proponuję, aby bohater tej książki zaciągał się upmannami (małą literą, zgodnie z par. [109] WSO) albo papierosami matki H. Upmann. Papierosy mają w polszczyźnie rodzaj męskożywotny, więc w skrajnym wypadku bohater powinien mieć przy sobie ostatniego upmanna, nie ostatni upmann.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski