park

Dzień dobry!
Prosze o odpowiedź na poniższe pytanie: czy w obszernym informatorze, traktującym o konkretnym parku krajobrazowym, wyraz park powinien byc pisany wielką literą? Na przykład: „Na terenie parku…”, „Pracownicy parku..”, „Badania chiropterofauny parku…”. itp. Będę wdzięczna za odpowiedź, za którą z góry dziękuję.
Katarzyna Kosińska
Użycie wielkiej litery na znak, że słowo jest używane jako skrót pełnej nazwy własnej, byłoby możliwe, ale niepotrzebnie zwracałoby uwagę. Radzę poprzestać na małej literze – dla czytelnika i tak będzie jasne, że chodzi o konkretny park.
Mirosław Bańko, PWN