password

Witam. Jak odmieniać słowo password w dopełniaczu l. pojedynczej: passworda czy passwordu? Dziękuję.
Słowo jest nowe, żargonowe i w tekstach pisanych rzadkie. W słownikach go nie ma, a system językowy też nie rozstrzyga o wyborze końcówki, gdyż rzeczowniki męskie nieżywotne mogą mieć dopełniacz na -u lub -a. Wyszukiwarka Google 19 stycznia 2004 znalazła 136 stron z formą passworda i 54 strony z formą passwordu. O większej popularności tej pierwszej może decydować analogia do Microsoftowego Worda.
Na pytanie: passwordu czy passworda chciałbym odpowiedzieć, że najlepiej hasła. Jeśli koniecznie musi być po angielsku, to niech będzie tak, jak mówi większość, czyli z -a.
Mirosław Bańko, PWN