paszport na nazwisko…

Czy poprawne jest sformułowanie: „Odnaleziono topielca z paszportem na nazwisko Iksińskiego”?
Sformułuowanie sugeruje, że mówiący nie wie, czy topielec miał przy sobie swój paszport, i dopuszcza możliwość, że paszport był cudzy lub sfałszowany. Dłuższa wersja tego zdania brzmiałaby tak: „Odnaleziono topielca z paszportem wystawionym na nazwisko Iksińskiego”. Jednak krótsza wersja też nie jest zła.
Mirosław Bańko