peloteza, sajerz, tamwors, wygawor

Witam. Mam gorącą prośbę do redakcji o podanie znaczeń czterech słów: peloteza, sajerz, tamwors i wygawor. Wszystkie figurują w tutejszym słowniku ort., jednakże nigdzie jak dotąd nie znalazłem w żadnej literaturze definicji tychże. Z góry dziękuję i pozdrawiam;)
Wygawor to ‘reprymenda, wymówki’, wyraz jest mocno nacechowany potocznością. Pozostałych wyrazów nie notują ogólnie dostępne słowniki i encyklopedie (autorzy prawdopodobnie zaczerpnęli je z jakichś słowników specjalistycznych). Rzeczownik tamwors oznacza prawdopodobnie to samo co tamworth ‘rasa świń’.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski