pendrive

Mam wątpliwości dotyczące pisowni wyrazu pendrive. Spotkałem się z różnymi wariantami pisowni wspomnianego wyrazu: pen drive, pendrive, PenDrive, Pen Drive. Który zapis jest poprawny i tym samym zalecany do stosowania?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Jest to rzeczownik pospolity, właściwy będzie w takim razie zapis małą literą. Trudniej ustalić, czy zapis powinien być łączny, czy też nie, bo słowniki tego wyrazu jeszcze nie rejestrują. W naszych czasopismach komputerowych, które – jak sądzę – narzucą wzorzec zapisu tego słowa, zdecydowanie przeważa pisownia łączna.
Wniosek: piszmy pendrive.
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski