peryfrastyczne nazwy własne

Moja wątpliwość dotyczy użycia wielkiej litery i cudzysłowu z zapisie nazw takich jak Złote Miasto (Praga) czy Perła Południowych Czech (Czeski Krumlov). Proszę mi zatem doradzić, który z zapisów jest poprawny: „Czeski Krumlov zwany jest…”
a) Perłą Południowych Czech?
b) „Perłą Południowych Czech"?
c) perłą południowych Czech?
d) „perłą południowych Czech"?
e) „perłą” południowych Czech?
Z poważaniem,
Magda Chudzik
Właściwie każdy z tych zapisów daje się uzasadnić. Pisownia tego rodzaju nazw nie jest ściśle unormowana, słownik ortograficzny PWN (w punkcie 18.34 zasad pisowni) pozwala w ich zapisie stosować wielką literę.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski