piąci

Witam!
Jeśli jest ktoś piąty z kolei, np. na zawodach, jaka będzie liczba mnoga, gdy wygra cała drużyna, nie używając [!] słów takich, jak drużyna lub grupa.
Chodzi o słowo piąci? W zasadzie nie używane, ale zbudowane poprawnie. Można powiedzieć też: gramatycznie poprawne, ale niefortunne (chyba że się go używa dla żartu albo dla ukazania mechanizmów systemowych języka).
Mirosław Bańko, PWN