piarowski czy pijarowski?

W nawiązaniu do odpowiedzi http://poradnia.pwn.pl/lista.php?id=10848 chciałem wspomnieć, że w Wielkim słowniku wyrazów obcych PWN można znaleźć piarowca, pisanego bez j, z podaną wymową [pi-arowiec]. Sugerowałoby to, że jednak nie pijarowski, lecz piarowski.
Internauta pytał o słowo pijarowski, więc jego dotyczyła odpowiedź. Słowo to określiliśmy jako potoczne, a dalsza część porady dotyczyła współbrzmienia słów. Dziękujemy za uzupełnienie. Do oficjalnej formy przymiotnika od PR, mianowicie PR-owski, można dopisać słowo piarowski jako wariant.
Mirosław Bańko, PWN