pięćset listów

Oczywiście PWN to nie poradnia savoir-vivre'u, ale… Kilka razy w Waszych poradach czytałem, że Witam jako początek listu (w tym elektronicznego) to nie jest dobry pomysł, bo słowa tego winien używać gospodarz itd. Co w takim razie proponujecie w zamian, w sytuacji, gdy trzeba wysłać pięćset listów do adresatów znanych (jesteśmy na ty) i nieznanych, kobiet i mężczyzn, pojedynczych osób i firm?
W sytuacji opisanej przez Pana właściwą formułą adresatywną byłoby Szanowni Państwo. W pytaniu też lepiej było napisać: „Kilka razy w Państwa poradach czytałem…”, „Co w takim razie Państwo proponują w zamian…”.
Mirosław Bańko, PWN