pieriekowka

Szanowni Państwo,
uprzejmie proszę o rozstrzygnięcie: czy rosyjskie słowo „перeковка” należy zapisywać jako pieriekowka, czy może przyjęta jest również spolszczona wersja pierekowka, którą można spotkać w Internecie.
Dziękuję i pozdrawiam
Ewa Kaniowska
Zgodnie z przyjętymi zasadami transkrypcji powinno być pieriekowka, podobnie jak pieriestrojka [choć Wielki słownik ortograficzny PWN podaję też wariant pierestrojka – Red.].
Jan Grzenia, Uniwersytet Śląski