piętro

Szanowni Eksperci,
od dłuższego czasu zastanawiam się, ile pięter ma dwupiętrowy budynek. Czy ma on parter i pierwsze piętro (czyli dwa poziomy, ale drugiego piętra brak), czy może parter, pierwsze piętro oraz drugie piętro (czyli trzy poziomy, ale za to jest drugie piętro)?
A dalej, czy budynek jednopiętrowy to to samo co budynek parterowy? A jeśli tak, to czy każdy budynek nie jest piętrowy (no bo przecież parterowy to jednopiętrowy)?
Z poważaniem,
Michał Nazarewicz
Piętro jest powyżej parteru, więc jednopiętrowy budynek ma co najmniej dwie kondygnacje. Jeśli poniżej parteru są jakieś pomieszczenia, to w jednopiętrowym budynku kondygnacji jest jeszcze więcej.
Mirosław Bańko, PWN