pisownia dat

Uprzejmie proszę o wyjaśnienie prawidłowego zapisu daty w kontekście. Chodzi mi o to, czy zawsze po liczbie oznaczającej rok powinien być również zapis r. Pracuję jako korektor, mam do czynienia przeważnie z tekstami technicznyni, a w nich właśnie aż roi się od zapisów typu:
  • Przebudowę zakończono w dniu 31.12.1973
  • Wyposażenie zamontowane zostało w dniu 30.04.1994
  • Urządzenia te zamontowano przed 2.10.1986
  • Zaświadczenie jest ważne do 31.05.2002

Uprzejmie proszę o odpowiedź, czy owo r. można pominąć, czy powinno być na końcu każdej z tych dat. Ja z uporem maniaka za każdym razem w tak zapisanej dacie je dostawiam, ale może jego brak nie jest błędem?
Dziękuję i pozdrawiam.
Słowo roku lub jego skrót zwykle pojawiają się w datach, wyjąwszy sytuacje szczególne, jak np. opisy bibliograficzne, wtrącenia nawiasowe lub zestawienia tabelaryczne. Przykłady, które Pani przytacza, nie należą do żadnej z tych szczególnych grup. Niemniej jednak pomijanie w nich słowa rok bądź jego skrótu nie musi być błędem. Ostatecznie bowiem powinno decydować to, czy tekst bez owych pominiętych elementów jest bardziej czytelny od tekstu, który je zawiera, czy nie. Gdy dat na stronie jest dużo, skrótowość zapisu może być zaletą, nie wadą.
Mirosław Bańko