pisownia nazw obszarów geologicznych

Mam wątpliwości dotyczące pisowni nazw geologicznych, takich jak Płyta Eurazjatycka (duże czy małe litery), Płyta Indoaustralijska (razem czy osobno), Uskok (czy uskok) San Andreas.

Dziękuję za pomoc.
Słowniki ortograficzne nie wypowiadają się na temat pisowni nazw geologicznych. Jeśliby stosować analogię do nazw geograficznych, to należałoby pisać Płyta Eurazjatycka (podobnie Płyta Indoaustralijska) jak np. Nizina Węgierska i uskok San Andreas jak np. morze Marmara. Pisownia Płyta Eurazjatycka mogłaby jednak sugerować, że chodzi o obszar geograficzny, dlatego radzimy stosować małe litery, jak zresztą praktykuje się w tekstach geologicznych.
Mirosław Bańko