pisownia nazw wydarzeń historycznych

Witam!
Bardzo proszę o wyjaśnienie istniejących rozbieżności w pisowni wyrażenia: powstanie warszawskie. Mam świadomość, że nazwy wydarzeń historycznych powinno się pisać małą literą, dlaczego zatem w mediach spotykam pisownię: Powstanie Warszawskie? Czy taki zapis należy uznać za błędny?
Pozdrawiam
Agnieszka Świderska
Chodzi o względy emocjonalne: w użyciu wielkich liter przejawia się swoiste wartościowanie wydarzeń historycznych i szczególny stosunek do nich. Przepisy ortograficzne na to pozwalają, nie wypowiadają się natomiast na temat używania małych liter do zapisu tego, co normalnie pisane jest wielką literą. Tymczasem mechanizm obu działań jest taki sam: mała litera użyta doraźnie zamiast wielkiej może deprecjonować (choć nie jest to jedyny powód sięgania po małą literę zamiast dużej), duża użyta zamiast małej podkreśla rangę czegoś.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski