pisownia skrótów

Witam!
Bardzo proszę o rozwianie moich wątpliwości dotyczących używania spacji. Jak poprawnie zapisać skrótem dwa litry: 2l czy 2 l? Spotykam się też na etykietach różnych produktów z zapisem L – z dużej litery – czy jest to błąd?
Pozdrawiam
Monika Schmidt
Zasadniczo pomiędzy wartością liczbową a oznaczeniem jednostki miary należy stosować odstęp, najlepiej w postaci spacji nierozdzielającej. Wyjątkowo bez odstępu składa się oznaczenia jednostek miar kąta płaskiego wyrażonego przy użyciu znaku stopnia ( º ), minuty ( ' ) i sekundy ( „ ), np. 58°17'44,8", oraz oznaczenia jednostek miar stopni temperatury, np. 30°C, 80°F.
Litr – jako jednostka miary objętości/pojemności – nie należy do układu SI, choć jest legalną jednostką pozaukładową o dużym praktycznym znaczeniu. Oznaczenie litra ma alternatywną postać: l lub L (pismo proste). Dużą literę L do oznaczenia miary litra stosuje się oficjalnie w USA, Kanadzie i Australii, w pozostałych państwach, w tym w Polsce, zazwyczaj stosowana jest mała litera l.
Adam Wolański