plany na przyszłość

Czy powszechnie używane wyrażenie plany na przyszłość jest poprawne, czy też należałoby je uznać za pleonazm?
Można mieć plany na jutro lub przyszły tydzień, a można też mieć plany na przyszłość. W tym drugim wypadku chodzi o przyszłość nieokreśloną. Jeśli więc nawet plany na przyszłość wydają się pleonazmem, to z pewnością nie jest to pleonazm rażący, przeciwnie – jest użyteczny. Nie warto go tępić.
Mirosław Bańko