płynność łańcucha

Mam takie pytania – jak poprawnie napisać: „Chłodnie zapewniają płynność łańcucha” czy „łańcuchu”, czy może „łańcuchowi dostaw”?
Z powodów gramatycznych trzeba natychmiast odrzucić drugą z tych możliwości, gdyż ani dopełniacz, ani celownik od łańcuch nie brzmią łańcuchu. Jednak pozostałe dwie wersje zdania też nie są dobre, gdyż – mówiąc najkrócej – łańcuch nie może być płynny. Proponuję powiedzieć to samo prościej: „Chłodnie zapewniają płynność dostaw”.
Mirosław Bańko, PWN