po 4–5 tygodniach

Dzień dobry!
Czy poprawne jest zdanie: „Młode otwierają oczy po 4–5 tygodniach”? 4–5 znaczy 'od czterech do pięciu' (tygodni). Jak przeczytać takie zdanie? „Młode otwierają oczy po czterech do pięciu tygodniach” wydaje mi się niepoprawne. „Młode otwierają oczy po od czterech do pięciu tygodni” też nie brzmi dla mnie dobrze.
Dziękuję z góry za odpowiedź i pozdrawiam.
Problematyczne zdanie można przeczytać następująco: „Młode otwierają oczy po czterech – pięciu tygodniach”. Podobnie np. „Wrócę za dwa – trzy dni”.
Mirosław Bańko, PWN