po co czy na co?

Witam!
Ktora forma jest bardziej poprawna: „A po co ci takie wielkie zęby?” czy „A na co ci takie wielkie zęby?”? Dziękuję za odpowiedź.
mm
Oba zdania są poprawne. Nie widzę nawet między nimi wyraźnej różnicy stylistycznej. Być może drugie jest nieco potoczne, ale nie da się tej cechy przypisać konstrukcji na co, gdyż występuje ona też w języku pisanym, często w stylu retorycznym, a więc wysokim.
Mirosław Bańko, PWN