pocelować

Dzień dobry Państwu! Ja mam takie pytanie: czy słowo pocelować jest prawidłową formą, czy też raczej słowo wcelować? Uprzejmie proszę o odpowiedź. Z wyrazami szacunku
T.W.
Wcelować znaczy 'trafić do celu'. Pocelować mogłoby znaczyć 'spędzić pewien czas na celowaniu', np. „Pocelował, pocelował i przestał”. Jest to słowo potencjalne – można go użyć, jeśli zajdzie potrzeba, ale normalnie się go nie używa.
Mirosław Bańko