początkowo i z początku

Szanowny Panie Profesorze, zastanawiam się jak należy powiedzieć poprawnie: „Początkowo o tym myślałem” czy „Z początku o tym myślałem”. Jaki jest w ogóle zakres używania sformułowania z początku?
Dziękuję bardzo za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam.
Początkowo i z początku są chyba dokładnymi synonimami, w dodatku równorzędnymi składniowo i stylistycznie, a więc wymiennymi w każdym kontekście. Być może są jakieś subtelne różnice między nimi. Najłatwiej byłoby się o tym przekonać, generując konkordancję dla jednego z tych słów i próbując w otrzymane konteksty włożyć drugie słowo. Ćwiczenie można wykonać np. na publicznie dostępnej części Korpusu Języka Polskiego PWN, zob. korpus.pwn.pl.
Mirosław Bańko, PWN