pod kątem

Witam.
Bardzo proszę o określenie, czy podane zdanie jest napisane poprawnie. Chodzi mi przede wszystkim o zwrot pod kątem psychologicznym, za który zostałam skarcona przez wykładowcę.
Pod kątem psychologicznym jest to potwierdzeniem jego siły charakteru i pewności siebie.

Pozdrawiam i proszę o szybką odpowiedź.
Zgadzam się z wykładowcą. Wyrażenie pod kątem jako takie nie jest złe, ale wymaga odpowiedniego kontekstu. Można rozpatrywać coś pod jakimś kątem, można oceniać coś pod kątem np. praktycznych korzyści – ogólnie biorąc, wyrażenie to wymaga kontekstu, który odwołuje się do sytuacji patrzenia na coś i opiera na metaforze pojęciowej: „Patrzeć na coś w jakiś sposób to rozumieć to w taki sposób”. W Pani zdaniu takiego kontekstu zabrakło. Można je poprawić na kilka sposobów, nie zmieniając sensu, na przykład:
Pod względem psychologicznym jest to potwierdzeniem jego siły charakteru i pewności siebie.
W sensie psychologicznym jest to potwierdzeniem jego siły charakteru i pewności siebie.
Z psychologicznego punktu widzenia jest to potwierdzeniem jego siły charakteru i pewności siebie.
Mirosław Bańko, Uniwersytet Warszawski