pod telefonem

Witam. Czy poprawne jest zdanie: „O więcej informacji można spytać POD TELEFONEM…”? Słyszę to ostatnio w reklamie szkoleń prowadzonych przez PR, które prowadzą m.in. znawcy języka polskiego.
Pozdrawiam.
Ewa Ślaska
Słowo telefon bywa używane w znaczeniu 'numer telefonu', np. Nie znam jego telefonu, Możesz mi dać swój telefon? itp. Dlatego nie ma nic szczególnie dziwnego w tym, że wyrażenie (spytać o coś) pod numerem… bywa zastępowane przez (spytać o coś) pod telefonem…
Zastrzeżenia mam natomiast do innej części cytowanego przez Panią zdania: nie powiedziałbym spytać o informacje, lecz poprosić o informacje. Spytać można o coś, co jest treścią informacji, ale o same informacje się prosi. Poprawna wersja cytowanego zdania mogłaby brzmieć np. tak: „Więcej informacji można otrzymać pod telefonem…”
Mirosław Bańko